Najnovšia anketa

Plánujete si v najbližšej budúcnosti upgrade-ovať vaše domáce pripojenie? Ak áno, aké to bude?
Internet prostredníctvom káblových služieb - 28.1 %
Mobilný internet - 13.5 %
Mikrovlnné pripojenie - 14.78 %
aDSL - 17.07 %
Optické pripojenie - 14.14 %
Iné - 12.41 %

Pozrite si všetky ankety »

Náhodný výber

GiamoGiamo
Trenčianska 56
Bratislava
Viac »
Letisko KošiceLetisko Košice
Košice - Barca
Košice
Viac »
Amfik cafeAmfik cafe
Halenarska 20
Trnava
Viac »
Penzión BebekPenzión Bebek
Popradská 600
Fiľakovo
Viac »
Hotel AvanceHotel Avance
Medená 9
Bratislava
Viac »
Hotel LINEASHotel LINEAS
Budovateľská 14
Prešov
Viac »
Hotel GrandHotel Grand
Sládkovičova 1
Žilina
Viac »
Hotel SpiritHotel Spirit
Vančurova 1
Bratislava
Viac »
Hotel IbisHotel Ibis
Zámocká 38
Bratislava
Viac »
Hotel KaskádyHotel Kaskády
Letecká 12
Sliač
Viac »
Penzión GrandPenzión Grand
Horná 32
Banská Bystrica
Viac »
powered by Intel

Články

Čo je to Wi-Fi
Wi-Fi (alebo Wi-fi, WiFi, Wifi, wifi), nie je skratka pre „Wireless Fidelity“,ako sa v niektorých prípadoch nesprávne uvádza, ale tento umelý pojem vznikol z marketingových pohnútok. Je to sada štandardov pre bezdrôtové lokálne siete LAN (WLAN) v súčasnosti založených na špecifikácii IEEE 802.11.
Viac »

História
Wi-Fi bolo vynájdené v roku 1991 vo firme NCR Corporation/AT&T (neskôr Lucent & Agere Systems) v meste Nieuwegein, Holandsko. Prvé bezdrôtové produkty (pôvodne určené pre pokladničné systémy) prišli na trh pod názvom WaveLAN s rýchlosťami 1 Mbps/2 Mbps.
Viac »

Ako to funguje
Typická Wi-Fi zostava obsahuje jeden alebo viac prístupových bodov (AP) a jedného alebo viacerých klientov. AP vysiela svoj SSID (Service Set Identifier, sieťové meno) prostredníctvom paketov nazývaných beacons (signály, majáky), ktoré sú vysielané každých 100 ms rýchlosťou 1 Mbps (najnižšia rýchlosť Wi-Fi).
Viac »

Wi-Fi a mobilné štandardy
Existujú predpovede, že Wi-Fi a súvisiace technológie nahradia mobilné telefónne siete (napr. GSM). Tomu bránia najmä: chýbajúci roaming a autentifikačné funkcie (pozri 802.1x, SIM karty a RADIUS), malá šírka prenosového pásma a obmedzený dosah Wi-Fi.
Viac »

Výhody Wi-Fi
Na rozdiel od paketových rádiových systémov, Wi-Fi využíva nelicencované rádiové pásmo a individuálny používateľ nepotrebuje súhlas miestnych úradov.
Viac »

Pozrieť všetky články »

O portáli

Wifiportal.sk je myšlienka stará už niekoľko rokov. Chvíľu však trvalo, kým sa našiel niekto, kto sa za túto myšlienku postaví. A teraz sme tu, s dobrým partnerom, vybavení chuťou do práce a prosíme Vás o pomoc. Pošlite nám informácie o Vašom hot-spote, alebo zaujímavom hot-spote vo Vašom okolí a pomôžte nám vytvoriť najväčšiu databázu hot-spotov na Slovensku. Bude slúžiť totiž Vám, fanúšikom rýchlych bezdrôtových pripojení.   Kontakt »

Olympus: 12 megapixelov je dosť

pridané: 27. 3. 2009 12:34, Aktuality, 1023 zobrazení

Olympus: 12 megapixelov je dosťAkira Watanabe, manažér Olympus Imaging SLR plánovacieho oddelenia prehlásil, že spoločnosť Olympus nemá záujem na participácii v megapixelovej vojne pre SLR fotoaparáty. Obrázky fotené s viacerými megapixelmi zaberajú viac miesta na pamäťových kartách a úložných diskoch.

K tomuto kroku sa spoločnosť Olympus rozhodla aj napriek tomu, že sú zákazníci, ktorí tlačia väčšie postery s rozmermi viac ako 8x10 palcov. Toto je však rozmer, ktorý dokážu nafotiť aj súčasne fotoaparáty. Spoločnosť sa rozhodla zamerať radšej na lepšiu reprodukciu farieb a lepšie snímanie pri slabšom svetle. Toto vyhlásenie je podobné tomu, ktoré spravila spoločnosť Intel, keď deklarovala, že „megahertz“ nie je jediná špecifikácia, ktorá je rozhodujúca pri procesoroch. V blízkej budúcnosti budú na rade pravdepodobne „green“ fotoaparáty.

Galéria

Olympus: 12 megapixelov je dosť

« Predchádzajúci článok "Čína: 607 miliárd poslaných SMS v roku 2008"Ďalší článok "V Nepále otvorili najvyššie položenú internetovú kaviareň" »

« Naspäť na zoznam aktualít

PRIDAŤ HOTSPOT   |   ZOZNAM HOTSPOTOV   |   MAPA HOTSPOTOV   |   AKTUALITY   |   ČLÁNKY   |   KONTAKT

XHTML 1.0   |   CSS 2.1   |   návštev dnes: 1   |   návštev celkovo: 77412   |   © webira 2008 - 2020   |   Fusion IS