Najnovšia anketa

Plánujete si v najbližšej budúcnosti upgrade-ovať vaše domáce pripojenie? Ak áno, aké to bude?
Internet prostredníctvom káblových služieb - 28.09 %
Mobilný internet - 13.49 %
Mikrovlnné pripojenie - 14.78 %
aDSL - 17.09 %
Optické pripojenie - 14.14 %
Iné - 12.41 %

Pozrite si všetky ankety »

Náhodný výber

Valentino ClubValentino Club
Štúrova 14
Košice
Viac »
La Vita RistoranteLa Vita Ristorante
Borodáčova 4
Bratislava
Viac »
Savana cafeSavana cafe
Jilemnického 7053/3
Trenčín
Viac »
Hotel MýtoHotel Mýto
Hlavná 492
Mýto pod Ďumbierom
Viac »
ApollonApollon
Panenská 24
Bratislava
Viac »
Apartmánový dom FantáziaApartmánový dom Fantázia
1.mája 26
Poprad
Viac »
ANTIK - Hlavná ulica od Dolnej brány až po OD TESCOANTIK - Hlavná ulica od Dolnej brány až po OD TESCO
Hlavná ulica
Košice
Viac »
Hotel RoháčHotel Roháč
Nám. M. R. Štefánika 425
Trstená
Viac »
Groteska art caféGroteska art café
Štefániková 14
Poprad
Viac »
TrojkaTrojka
Malokarpatské nám. 2
Bratislava
Viac »
powered by Intel

Články

Čo je to Wi-Fi
Wi-Fi (alebo Wi-fi, WiFi, Wifi, wifi), nie je skratka pre „Wireless Fidelity“,ako sa v niektorých prípadoch nesprávne uvádza, ale tento umelý pojem vznikol z marketingových pohnútok. Je to sada štandardov pre bezdrôtové lokálne siete LAN (WLAN) v súčasnosti založených na špecifikácii IEEE 802.11.
Viac »

História
Wi-Fi bolo vynájdené v roku 1991 vo firme NCR Corporation/AT&T (neskôr Lucent & Agere Systems) v meste Nieuwegein, Holandsko. Prvé bezdrôtové produkty (pôvodne určené pre pokladničné systémy) prišli na trh pod názvom WaveLAN s rýchlosťami 1 Mbps/2 Mbps.
Viac »

Ako to funguje
Typická Wi-Fi zostava obsahuje jeden alebo viac prístupových bodov (AP) a jedného alebo viacerých klientov. AP vysiela svoj SSID (Service Set Identifier, sieťové meno) prostredníctvom paketov nazývaných beacons (signály, majáky), ktoré sú vysielané každých 100 ms rýchlosťou 1 Mbps (najnižšia rýchlosť Wi-Fi).
Viac »

Wi-Fi a mobilné štandardy
Existujú predpovede, že Wi-Fi a súvisiace technológie nahradia mobilné telefónne siete (napr. GSM). Tomu bránia najmä: chýbajúci roaming a autentifikačné funkcie (pozri 802.1x, SIM karty a RADIUS), malá šírka prenosového pásma a obmedzený dosah Wi-Fi.
Viac »

Výhody Wi-Fi
Na rozdiel od paketových rádiových systémov, Wi-Fi využíva nelicencované rádiové pásmo a individuálny používateľ nepotrebuje súhlas miestnych úradov.
Viac »

Pozrieť všetky články »

O portáli

Wifiportal.sk je myšlienka stará už niekoľko rokov. Chvíľu však trvalo, kým sa našiel niekto, kto sa za túto myšlienku postaví. A teraz sme tu, s dobrým partnerom, vybavení chuťou do práce a prosíme Vás o pomoc. Pošlite nám informácie o Vašom hot-spote, alebo zaujímavom hot-spote vo Vašom okolí a pomôžte nám vytvoriť najväčšiu databázu hot-spotov na Slovensku. Bude slúžiť totiž Vám, fanúšikom rýchlych bezdrôtových pripojení.   Kontakt »

Sociálny networking predbehol maily

pridané: 23. 3. 2009 17:44, Aktuality, 1059 zobrazení

Sociálny networking predbehol mailySociálny networking je v súčasnosti najpopulárnejšou web aktivitou a predbehol dokonca posielanie mailov. Vyplýva to z nedávnej štúdie spoločnosti Nielsen. Facebook je lídrom: 3 z 10 web užívateľov ho navštívia minimálne raz mesačne a celkovo zaznamenal Facebook 168% nárast užívateľov v roku 2008.

Mobilný sociálny networking je najpopulárnejší vo veľkej Británii, kde 23% mobilných web užívateľov (zhruba 2 milióny) navštevujú sociálne siete cez mobilný telefón. Nasleduje USA s 19%, čo predstavuje približne 10,6 milióna užívateľov. Návštevnosť sociálnych sietí cez mobilné telefóny vzrástlo vo Veľkej Británii o 249% a v USA o 156%. Spoločnosť Nielsen poznamenala, že najpopulárnejšie sociálne siete z PC a laptopov sú taktiež najpopulárnejšími službami mobilných webov. Facebook je najpopulárnejší v piatich zo šiestich krajín, v ktorých spoločnosť Nielsen robila prieskum a Xing sa stala najpopulárnejšou v Nemecku. Užívatelia sú v spojení so sociálnymi sieťami aj cez SMS. Podľa spoločnosti Nielsen koncom roku 2008 posielalo textové správy na Facebook takmer 3 milióny užívateľov v USA.

Galéria

Sociálny networking predbehol maily

« Predchádzajúci článok "Svetové tržby z predaja mobilných hier vzrástli v roku 2008 na 5,4 miliardy dolárov"Ďalší článok "Čína: 607 miliárd poslaných SMS v roku 2008" »

« Naspäť na zoznam aktualít

PRIDAŤ HOTSPOT   |   ZOZNAM HOTSPOTOV   |   MAPA HOTSPOTOV   |   AKTUALITY   |   ČLÁNKY   |   KONTAKT

XHTML 1.0   |   CSS 2.1   |   návštev dnes: 3   |   návštev celkovo: 77414   |   © webira 2008 - 2020   |   Fusion IS