Najnovšia anketa

Plánujete si v najbližšej budúcnosti upgrade-ovať vaše domáce pripojenie? Ak áno, aké to bude?
Internet prostredníctvom káblových služieb - 28.1 %
Mobilný internet - 13.5 %
Mikrovlnné pripojenie - 14.78 %
aDSL - 17.07 %
Optické pripojenie - 14.14 %
Iné - 12.41 %

Pozrite si všetky ankety »

Náhodný výber

Hotel AvanceHotel Avance
Medená 9
Bratislava
Viac »
Letisko KošiceLetisko Košice
Košice - Barca
Košice
Viac »
Hotel DevínHotel Devín
Riečna 4
Bratislava
Viac »
Au CaféAu Café
Tyršovo Nábrežie 7
Bratislava
Viac »
EstremoEstremo
Škultétyho 16
Bratislava
Viac »
Hotel LINEASHotel LINEAS
Budovateľská 14
Prešov
Viac »
Hotel BobotyHotel Boboty
Terchová
Terchová
Viac »
ANTIK - Tenisové kurty Anička - reštaurácia a priestory kurtovANTIK - Tenisové kurty Anička - reštaurácia a priestory kurtov
Kostolianska cesta
Košice
Viac »
Pizzeria RusticanaPizzeria Rusticana
Námestie Ľ. Štúra
Banská Bystrica
Viac »
ANTIK - OC Cassovia - každá pasáž obchodného centraANTIK - OC Cassovia - každá pasáž obchodného centra
Pri prachárni 4
Košice
Viac »
Pizza na rohuPizza na rohu
Kováčska 1
Prešov
Viac »
powered by Intel

Články

Čo je to Wi-Fi
Wi-Fi (alebo Wi-fi, WiFi, Wifi, wifi), nie je skratka pre „Wireless Fidelity“,ako sa v niektorých prípadoch nesprávne uvádza, ale tento umelý pojem vznikol z marketingových pohnútok. Je to sada štandardov pre bezdrôtové lokálne siete LAN (WLAN) v súčasnosti založených na špecifikácii IEEE 802.11.
Viac »

História
Wi-Fi bolo vynájdené v roku 1991 vo firme NCR Corporation/AT&T (neskôr Lucent & Agere Systems) v meste Nieuwegein, Holandsko. Prvé bezdrôtové produkty (pôvodne určené pre pokladničné systémy) prišli na trh pod názvom WaveLAN s rýchlosťami 1 Mbps/2 Mbps.
Viac »

Ako to funguje
Typická Wi-Fi zostava obsahuje jeden alebo viac prístupových bodov (AP) a jedného alebo viacerých klientov. AP vysiela svoj SSID (Service Set Identifier, sieťové meno) prostredníctvom paketov nazývaných beacons (signály, majáky), ktoré sú vysielané každých 100 ms rýchlosťou 1 Mbps (najnižšia rýchlosť Wi-Fi).
Viac »

Wi-Fi a mobilné štandardy
Existujú predpovede, že Wi-Fi a súvisiace technológie nahradia mobilné telefónne siete (napr. GSM). Tomu bránia najmä: chýbajúci roaming a autentifikačné funkcie (pozri 802.1x, SIM karty a RADIUS), malá šírka prenosového pásma a obmedzený dosah Wi-Fi.
Viac »

Výhody Wi-Fi
Na rozdiel od paketových rádiových systémov, Wi-Fi využíva nelicencované rádiové pásmo a individuálny používateľ nepotrebuje súhlas miestnych úradov.
Viac »

Pozrieť všetky články »

O portáli

Wifiportal.sk je myšlienka stará už niekoľko rokov. Chvíľu však trvalo, kým sa našiel niekto, kto sa za túto myšlienku postaví. A teraz sme tu, s dobrým partnerom, vybavení chuťou do práce a prosíme Vás o pomoc. Pošlite nám informácie o Vašom hot-spote, alebo zaujímavom hot-spote vo Vašom okolí a pomôžte nám vytvoriť najväčšiu databázu hot-spotov na Slovensku. Bude slúžiť totiž Vám, fanúšikom rýchlych bezdrôtových pripojení.   Kontakt »

Svetové tržby z predaja mobilných hier vzrástli v roku 2008 na 5,4 miliardy dolárov

pridané: 19. 3. 2009 22:35, Aktuality, 930 zobrazení

Svetové tržby z predaja mobilných hier vzrástli v roku 2008 na 5,4 miliardy dolárovSvetové tržby z predaja mobilných hier vzrástli v roku 2008 o viac ako 20% na zhruba 5,4 miliardy dolárov. Vyplýva to zo správy, ktorú zverejnila spoločnosť Juniper Research.

V severnej Amerike a západnej Európe sa minulý rok spomalil trh s mobilnými hrami. Spoločnosť Juniper vyzdvihla celosvetový nárast tržieb vďaka silnému rastu Indického subkontinentu, kde sa predaje zdvojnásobili v roku 2008. Tržby vzrástli o viac ako 20% v Afrike, na Strednom východe a v Ázii. Východná Ázia a Čína sa stali najväčším regionálnym trhom v sťahovaní hier a Juniper predpokladá, že Indický subkontinent predbehne západnú Európu do roku 2010

Galéria

Svetové tržby z predaja mobilných hier vzrástli v roku 2008 na 5,4 miliardy dolárov

« Predchádzajúci článok "FiberNet alebo FiberTV už v 25 000 domácnostiach"Ďalší článok "Sociálny networking predbehol maily" »

« Naspäť na zoznam aktualít

PRIDAŤ HOTSPOT   |   ZOZNAM HOTSPOTOV   |   MAPA HOTSPOTOV   |   AKTUALITY   |   ČLÁNKY   |   KONTAKT

XHTML 1.0   |   CSS 2.1   |   návštev dnes: 1   |   návštev celkovo: 77412   |   © webira 2008 - 2020   |   Fusion IS