Najnovšia anketa

Plánujete si v najbližšej budúcnosti upgrade-ovať vaše domáce pripojenie? Ak áno, aké to bude?
Internet prostredníctvom káblových služieb - 28.09 %
Mobilný internet - 13.49 %
Mikrovlnné pripojenie - 14.78 %
aDSL - 17.09 %
Optické pripojenie - 14.14 %
Iné - 12.41 %

Pozrite si všetky ankety »

Náhodný výber

Gallery caféGallery café
Tomášikova 10/E2
Bratislava
Viac »
Centrum vedecko-technických informácií SRCentrum vedecko-technických informácií SR
Lamačská cesta 8/A
Bratislava
Viac »
Pizza na rohuPizza na rohu
Kováčska 1
Prešov
Viac »
Hotel KamilaHotel Kamila
Čierna Voda 611
Bratislava
Viac »
CAFE TEATROCAFE TEATRO
Námestie Majstra Pavla 54
Levoča
Viac »
Radisson SAS Carlton HotelRadisson SAS Carlton Hotel
Hviezdoslavovo námestie 3
Bratislava
Viac »
Hotel LINEASHotel LINEAS
Budovateľská 14
Prešov
Viac »
Hotel BernardHotel Bernard
Starojánska 24
Liptovský Ján
Viac »
Hotel AvanceHotel Avance
Medená 9
Bratislava
Viac »
Interhala PasienkyInterhala Pasienky
Trnavská cesta 24
Bratislava
Viac »
powered by Intel

Články

Čo je to Wi-Fi
Wi-Fi (alebo Wi-fi, WiFi, Wifi, wifi), nie je skratka pre „Wireless Fidelity“,ako sa v niektorých prípadoch nesprávne uvádza, ale tento umelý pojem vznikol z marketingových pohnútok. Je to sada štandardov pre bezdrôtové lokálne siete LAN (WLAN) v súčasnosti založených na špecifikácii IEEE 802.11.
Viac »

História
Wi-Fi bolo vynájdené v roku 1991 vo firme NCR Corporation/AT&T (neskôr Lucent & Agere Systems) v meste Nieuwegein, Holandsko. Prvé bezdrôtové produkty (pôvodne určené pre pokladničné systémy) prišli na trh pod názvom WaveLAN s rýchlosťami 1 Mbps/2 Mbps.
Viac »

Ako to funguje
Typická Wi-Fi zostava obsahuje jeden alebo viac prístupových bodov (AP) a jedného alebo viacerých klientov. AP vysiela svoj SSID (Service Set Identifier, sieťové meno) prostredníctvom paketov nazývaných beacons (signály, majáky), ktoré sú vysielané každých 100 ms rýchlosťou 1 Mbps (najnižšia rýchlosť Wi-Fi).
Viac »

Wi-Fi a mobilné štandardy
Existujú predpovede, že Wi-Fi a súvisiace technológie nahradia mobilné telefónne siete (napr. GSM). Tomu bránia najmä: chýbajúci roaming a autentifikačné funkcie (pozri 802.1x, SIM karty a RADIUS), malá šírka prenosového pásma a obmedzený dosah Wi-Fi.
Viac »

Výhody Wi-Fi
Na rozdiel od paketových rádiových systémov, Wi-Fi využíva nelicencované rádiové pásmo a individuálny používateľ nepotrebuje súhlas miestnych úradov.
Viac »

Pozrieť všetky články »

O portáli

Wifiportal.sk je myšlienka stará už niekoľko rokov. Chvíľu však trvalo, kým sa našiel niekto, kto sa za túto myšlienku postaví. A teraz sme tu, s dobrým partnerom, vybavení chuťou do práce a prosíme Vás o pomoc. Pošlite nám informácie o Vašom hot-spote, alebo zaujímavom hot-spote vo Vašom okolí a pomôžte nám vytvoriť najväčšiu databázu hot-spotov na Slovensku. Bude slúžiť totiž Vám, fanúšikom rýchlych bezdrôtových pripojení.   Kontakt »

Spoločnosť Emeldi Software Services otvorila novú pobočku na Slovensku

pridané: 18. 5. 2009 15:39, Aktuality, 1004 zobrazení

Spoločnosť Emeldi Software Services otvorila novú pobočku na SlovenskuEmeldi Group, popredný poskytovateľ IT konzultačných služieb a komplexných softvérových produktov v oblasti telekomunikácií, 12.mája 2009 oficiálne ohlásila otvorenie novej pobočky Emeldi Software Services Slovakia v Bratislave. Jej vedením bol poverený CEO Emeldi Group, Dušan Bystriansky.

Nová spoločnosť sa bude primárne zameriavať na poskytovanie a implementáciu širokého portfólia produktov a služieb Emeldi novým, ako aj súčasným zákazníkom z oblasti telekomunikácií a financií. Zároveň prevezme riadenie a realizáciu súčasných projektov Emeldi Group na Slovensku a v okolitých krajinách. „Našim celosvetovým cieľom je poskytovať zákazníkom kvalitné produkty, služby a taktiež vysoký štandard technickej podpory a poradenstva. Vďaka novo založenej pobočke budeme môcť intenzívnejšie podporovať našich klientov pred zahájením samotných projektov, počas ich priebehu, ako aj po ukončení a pomáhať im tak v dosahovaní obchodných úspechov,“ povedal Dušan Bystriansky, CEO Emeldi Group a Managing Director Emeldi Software Services Slovakia.

Galéria

Spoločnosť Emeldi Software Services otvorila novú pobočku na Slovensku

« Predchádzajúci článok "V Nepále otvorili najvyššie položenú internetovú kaviareň"Ďalší článok "Broadband na Slovensku vlani využívalo takmer 618,9 tis. ľudí" »

« Naspäť na zoznam aktualít

PRIDAŤ HOTSPOT   |   ZOZNAM HOTSPOTOV   |   MAPA HOTSPOTOV   |   AKTUALITY   |   ČLÁNKY   |   KONTAKT

XHTML 1.0   |   CSS 2.1   |   návštev dnes: 3   |   návštev celkovo: 77414   |   © webira 2008 - 2020   |   Fusion IS