Najnovšia anketa

Plánujete si v najbližšej budúcnosti upgrade-ovať vaše domáce pripojenie? Ak áno, aké to bude?
Internet prostredníctvom káblových služieb - 28.24 %
Mobilný internet - 13.27 %
Mikrovlnné pripojenie - 14.91 %
aDSL - 17.24 %
Optické pripojenie - 14 %
Iné - 12.34 %

Pozrite si všetky ankety »

Náhodný výber

Hotel MatyšákHotel Matyšák
Pražská 15
Bratislava
Viac »
Primo PianoPrimo Piano
Obchodná 43
Bratislava
Viac »
ANTIK - Hlavná ulica od Dolnej brány až po OD TESCOANTIK - Hlavná ulica od Dolnej brány až po OD TESCO
Hlavná ulica
Košice
Viac »
Hotel EdenHotel Eden
Winterova 60
Piešťany
Viac »
Schlossberg caféSchlossberg café
Mikulášska 8
Bratislava
Viac »
Mlyn RestaurantMlyn Restaurant
Stará Prievozská 18
Bratislava
Viac »
Groteska art caféGroteska art café
Štefániková 14
Poprad
Viac »
Penzión BebekPenzión Bebek
Popradská 600
Fiľakovo
Viac »
AvalonAvalon
Zelinárska 2
Bratislava
Viac »
ApollonApollon
Panenská 24
Bratislava
Viac »
powered by Intel

Články

Čo je to Wi-Fi
Wi-Fi (alebo Wi-fi, WiFi, Wifi, wifi), nie je skratka pre „Wireless Fidelity“,ako sa v niektorých prípadoch nesprávne uvádza, ale tento umelý pojem vznikol z marketingových pohnútok. Je to sada štandardov pre bezdrôtové lokálne siete LAN (WLAN) v súčasnosti založených na špecifikácii IEEE 802.11.
Viac »

História
Wi-Fi bolo vynájdené v roku 1991 vo firme NCR Corporation/AT&T (neskôr Lucent & Agere Systems) v meste Nieuwegein, Holandsko. Prvé bezdrôtové produkty (pôvodne určené pre pokladničné systémy) prišli na trh pod názvom WaveLAN s rýchlosťami 1 Mbps/2 Mbps.
Viac »

Ako to funguje
Typická Wi-Fi zostava obsahuje jeden alebo viac prístupových bodov (AP) a jedného alebo viacerých klientov. AP vysiela svoj SSID (Service Set Identifier, sieťové meno) prostredníctvom paketov nazývaných beacons (signály, majáky), ktoré sú vysielané každých 100 ms rýchlosťou 1 Mbps (najnižšia rýchlosť Wi-Fi).
Viac »

Wi-Fi a mobilné štandardy
Existujú predpovede, že Wi-Fi a súvisiace technológie nahradia mobilné telefónne siete (napr. GSM). Tomu bránia najmä: chýbajúci roaming a autentifikačné funkcie (pozri 802.1x, SIM karty a RADIUS), malá šírka prenosového pásma a obmedzený dosah Wi-Fi.
Viac »

Výhody Wi-Fi
Na rozdiel od paketových rádiových systémov, Wi-Fi využíva nelicencované rádiové pásmo a individuálny používateľ nepotrebuje súhlas miestnych úradov.
Viac »

Pozrieť všetky články »

O portáli

Wifiportal.sk je myšlienka stará už niekoľko rokov. Chvíľu však trvalo, kým sa našiel niekto, kto sa za túto myšlienku postaví. A teraz sme tu, s dobrým partnerom, vybavení chuťou do práce a prosíme Vás o pomoc. Pošlite nám informácie o Vašom hot-spote, alebo zaujímavom hot-spote vo Vašom okolí a pomôžte nám vytvoriť najväčšiu databázu hot-spotov na Slovensku. Bude slúžiť totiž Vám, fanúšikom rýchlych bezdrôtových pripojení.   Kontakt »

Nové laptopy na platforme Intel umocňujú všetky aspekty notebookov

pridané: 7. 8. 2008 10:58, Aktuality, 1494 zobrazení

Nové laptopy na platforme Intel umocňujú všetky aspekty notebookovSpoločnosť Intel dnes predstavila najnovšie produkty procesorovej technológie Intel® Centrino® 2 pre laptopy, posiľnené piatimi novými Intel® Core™2 Duo procesormi. Takmer 250 inovatívnych spotrebiteľských a pracovných bezdrôtových notebookových dizajnov je už na ceste – vrátane tých, ktoré obsahujú tu správnu kombináciu silného procesora, grafickej karty a životnosti batérie, s cieľom maximálne vychutnať videá s vysokým rozlíšením (HD) a množstvo ďalších počitačových a internetových aktivít.

Intel rovnako predstavil aj najvýkonnejší Dual Core mobilný procesor na svete, Intel® Core™2 Extreme procesor bežiaci na oslňujúcich 3,06 GHz, podľa meraní priemyselného benchmarku SPECint*_rate_base2006 (http://www.spec.org)**.
Okrem mobilne zameraného leta spoločnosť Intel predstavila svoj plán priniesť osem nových procesorov v priebehu 90 dní, ktoré budú obsahovať úplne prvé mobilné štvor-jadrové (quad-core) produkty a ďalšiu generáciu produktov pre extrémne tenké a ľahké notebooky. Celkovo prinesie Intel 14 rozdieľnych a nových procesorov na stále rastúci trh, kde laptopy pokračujú vo vytláčaní klasických stolových PC.
Donedávna známa pod kódovým označením Montevina, procesorová technológia Intel Centrino 2 a Intel® Centrino® 2 s vPro™ technológiou zlepšila všetky najdôležitejšie aspekty laptopov, vrátane výkonu a životnosti batérie prostredníctvom nových procesorov a čipsetov, rýchlejšieho bezdrôtového rozhrania 802.11n (WiMAX riešenie bude dostupné neskôr ešte v tomto roku), a novými prvkami správy pre podnikové nasadenie.
“Keď sme v roku 2003 po prvýkrát predstavili značku Intel Centrino, na svete bolo iba veľmi málo Wi-Fi hotspotov, YouTube videí a sociálne média v skutočnosti neexistovali, slová ‘tenké a ľahké’ sme spájali maximálne s telesnou váhou a desktopové PC mali oveľa vyššie predaje ako notebooky,” povedal Mooly Eden, víceprezident Intel Corporate a generálny riaditeľ spoločnosti Mobile Platforms Group. “Dnešné predaje notebookov predbehli stolné počítače v USA a my dláždime cestu k HD zábave, bohatému gamingu online, vyšším širokopásmovým bezdrôtovým rýchlostiam a ľahšej, bezpečnejšej ceste pre podniky s cieľom spravovať, aktualizovať a opravovať flotily ich notebookov.”
Spoločnosť Intel predstavila päť nových dvoj-jadrových procesorov založených na znovuobjavených tranzistoroch Intel (s kovovou high-k membránou) vylepšených o 45 nanometrový výrobný proces. Tieto procesory prichádzajú s rýchlejšou 1066MHz zbernicou FSB, L2 cache o veľkosti až 6 MB a tri verzie procesorov pre laptopy, ktoré znižujú spotrebu okolo 30% na 25 wattov. Vylepšenia zahŕňajú aj technológiu Deep Power Down, ktorá vypína procesné prvky, akými sú hodiny pre jadrá a vyrovnávaciu pamäť v čase, keď je laptop v nečinnom (idle) režime a zvyšuje tak energetickú úsporu.
Intel tatiež poodhalil novú mobilnú čipovú sadu Intel® 45 Express a bezdrôtovú technológiu Intel® WiFi Link 5000, ktoré budú v notebookoch dodávané zákazníkom už počas júla a augusta. Päťnásobným zvýšením rýchlosti a zdvojnásobením rozsahu staršej technológie 802.11a/g, Intel WiFi Link 5000 ponúka podporu protokolu 802.11 draft-N, ktorá prinesie najrýchlejšie možné dátove prenosy, v súčasnosti až do 450 Mbps.
Prepínateľná grafická karta, nová voliteľná a úsporná možnosť dostupná pre notebooky s technológiou Intel Centrino 2 ponúka integrovanú aj diskrétnu grafickú kartu v jednom notebooku, umožňujúc tak prepínanie medzi nimi. Prepínateľne grafické karty prinášajú lepšiu 3D výkonnosť v čase, kedy je to potrebné ako aj možnosť úspory energie, ked tento víkend potrebný nie je.
Pre spotrebiteľov prináša procesorová technológia Intel Centrino 2 potrebný výkon a životnosť batérie v takej miere, že si môžu pozrieť klasické Blu-ray* video s vysokým rozlíšením na jedno nabitie batérie, ďalej možnosť hrať rôzne online hry, sťahovať hudbu alebo posielať videá rýchlejšie ako doteraz.
Pre firmy ponúka Intel Centrino 2 s vPro technológiou lepší vzdialený prístup a vyššiu bezpečnosť. Tieto aspekty sa stávajú stále viac doležitejšími, pretože spoločnosti nahradili množstvo desktopových PC notebookmi a potrebujú vzdialenú diagnostiku, aktualizáciu a opravu systému cez bezdrôtovú sieť. Zlepšená správa spolu s AMT 4.0 bola taktiež pridaná s cieľom zlepšiť bezdrôtovú správu počas režimu spánku, schopnosti vzdialeného ovládania, podpory pre ďalšie generácie správy štandardov (WS-MAN a DASH 1.0) a možnosť pre zamestnancov iniciovať komunikáciu smerom na IT oddelenie, mimo firemný firewall.
OEM a kanáloví systémoví integrátori prinesúna trh takmer 250 systémov. Pre viac informácií o cenách produktov Intel navštívte www.intel.com/go/processor_pricing. Pre plnú verziu tejto správy pre médiá s fotkami, videami, blogmi a ďalšími informáciami, navštívte www.intel.com/pressroom/archive/releases/20080715comp_sm.htm a Intel Centrino press kit nájdete na www.intel.com/pressroom/kits/centrino2.


Galéria

Nové laptopy na platforme Intel umocňujú všetky aspekty notebookovNové laptopy na platforme Intel umocňujú všetky aspekty notebookovNové laptopy na platforme Intel umocňujú všetky aspekty notebookovNové laptopy na platforme Intel umocňujú všetky aspekty notebookov

« Predchádzajúci článok "Rýchlosť aj bez káblov"Ďalší článok "Za slobodu bez káblov" »

« Naspäť na zoznam aktualít

PRIDAŤ HOTSPOT   |   ZOZNAM HOTSPOTOV   |   MAPA HOTSPOTOV   |   AKTUALITY   |   ČLÁNKY   |   KONTAKT

XHTML 1.0   |   CSS 2.1   |   návštev dnes: 2   |   návštev celkovo: 75836   |   © webira 2008 - 2020   |   Fusion IS